Jdi na obsah Jdi na menu
 


PCP

3. 3. 2008
(andělský prach = angel dust, sherman,) 
   
  Popis: látka se stimulačními a halucinogenními účinky, původně lék - veterinární anestetikum, chemicky jde o phenylcyclohexylpiperidin. Vyskytuje se v různých podobách: jako prášek, tablety i roztok. Nejčastěji se užívá kouřením společně s marihuanou a tabákem. Její získávání je poměrně jednoduché a laciné, na drogovém trhu se však ve srovnání s ostatními drogami vyskytuje sporadicky a není předmětem pravidelného obchodu.  

  Rizika při užívání: velká nevypočitatelnost účinků, riziko nebezpečného a nepředvídatelného chování, stavy po užití podobné schizofrenii, snížení citlivosti k bolesti může vést ke lhostejnosti k možnosti poranění.  

  Jednotlivé užití menší dávky vede k pocitům odcizení, odtržení a vzdálení od reality, při vyšší dávce mohou nastat sluchové halucinace, poruchy vnímání prostoru společně s nezvladatelnými návaly smutku a úzkosti, anebo naopak pocity síly a nezranitelnosti. Uživatel má setřenou řeč, ztěžka mluví, jeho okolí na něj může působit směšně. Připadají si bombardování podněty zvnějšku což může zvyšovat jejich vzrušivost a podrážděnost, obzvláště pokud se jim někdo snaží pomoci snaží se rychle osvobodit, takže v kombinaci se sníženou citlivostí k bolesti mohou vyvolávat dojem agresivity. 

  Dlouhodobé užívání PCP není obvyklé. Lze předpokládat tendenci k rozvoji toxické psychózy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář